EKOPLAS ONLINE MAĞAZAMIZA HOŞGELDİNİZ

SEPETİM

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

X

KORTEN ÇELİK NEDİR?

Korten, havasal aşınmaya karşı üstün düzeyde direnç sunan, yüksek dayanımlı düşük alaşımlı ve kaynaklanabilir bir yapı çeliğidir.

KORTEN ÇELİK NEDİR?

KORTEN ÇELİK NEDİR?

Korten, havasal aşınmaya karşı üstün düzeyde direnç sunan, yüksek dayanımlı düşük alaşımlı ve kaynaklanabilir bir yapı çeliğidir. Çeliğin kimyasal bileşimi, çeliğin mekanik karakteristiklerini değiştirmeden yapıyı kaplayan bir pas tabakasının oluşmasına olanak tanır. Bu pas tabakası sadece çelik ürünleri hava koşullarına karşı korumakla kalmayıp, pek çok insanı hayran bırakan benzersiz bir yüzey bitişi sunar. Üstelik geleneksel çelikten daha çevre dostudur. Gerek hava koşullarına dayanıklılığı gerek atölyedeki performansıyla Korten çelikler birbirinden farklı uygulamalarda kullanılabilecek ekonomik bir seçimdir.

Pas - mükemmel koruma

Korten çelikler son derece yüksek dayanımlıdır ve art arda kuru ve ıslak koşullara maruz kaldıklarında oksitlenme sürecinde oluşan bir patina pas tabakası ile korunur. Bu sayede, boyanmamış siper çelikleri en düşük düzeyde bakım gerektirir ve patina çeliğin daha da paslanmasını önler.Her üründe eşsiz bir tasarım

Geleneksel çeliklerin aksine, siper çeliğin mat yüzeyi metallerin tipik yansıtma özelliğini azaltır. Yüzey yaşlandıkça zaman içinde değişen özel bronza benzer görünüm, oksitlenme süreciyle oluşur ve her ürünü birbirinden farklı kılar.

Korten çelik patina oluşum süreci

İlk başlarda çelik kuru ve ıslak koşullara maruz kaldıkça normal standart kalite çeliklerle aynı şekilde paslanmaya başlar. Ancak zaman ilerledikçe pas tabakası bir patina tabakasına dönüşür ve taze, yeni oluşmuş turuncu-kahverengi olan rengi de açık veya koyu bir kahverengiye döner.

Değişimin hızı ve çeliğin nihai rengi, sahadaki atmosfer koşullarına ve çevre kirliliğine bağlı olarak değişir. Kükürtten zengin atmosferler oksitlenme sürecini hızlandıracak ve daha koyu renkli bir patinayla sonuçlanacaktır. Sık aralıklarla kuru ve ıslak koşul döngüleri de oksitlenmeyi hızlandıracaktır. Oksitlenme sürecinin tamamı genellikle 2-6 yıl arasında gerçekleşir.

Test

Form Gönderimi

Tamam